Казковий палац та фонтан-лотос. У “Дубовому Гаю” показали проекти реконструкції

379

Опубліковано: 10 Квітня 2017

В “Дубовому гаю” показали переможців конкурсу реконструкції парку. Участь брали вісім учасників. Переможцями стали п’ять проектів. Перше місце одностайним голосуванням дісталося проекту київського ТОВ “Міськцивільпроект”.

Проект передбачає зонування парку (атракціони, активний відпочинок, видовища, прогулянки). Оновлення мостових переходів, вигляду пішохідних доріжок, входів до парку, будівництво додаткового надземного переходу з міста до парку та реконструкція виходу до Дніпра.

Але особливо журі відзначило ідею виходу Дубового Гаю до Дніпра. Наразі цьому заважає промислова зона поблизу річкового вокзалу.
За словами чиновників, перемовини про відведення цієї землі місту вже розпочато.

Приблизний кошторис проекту – 250 мільйонів гривень. Проте це не означає, що саме він буде відтворений в “Дубовому гаю”.

Усі п’ять проектів-переможців є тепер інтелектуальною власністю міста. Тому їхні ідеї можуть компілюватися. Переможець отримає 250 тисяч гривень, друге місце – 150, третє – 100, четверте та п’яте – по 25 тисяч гривень.

При цьому слід зазначити, що кошторис проекту, який посів третє місце (ТОВ “АС-Проект”, Запоріжжя), складає близько мільярда гривень.

Про фінансування реконструкції мова піде лише після підготовки технічного завдання та проекту власне будівництва. (Представлені зображення є лише ескізами). Раніше вже відбулися громадські слухання, що висловили побажання до проектувальників. Для багатьох, наприклад, було принциповим збереження фонтану “Рибки” у початковому вигляді.

За словами голови Олександрівської районної адміністрації Валерія Мостового, проект реконструкції буде готовий до 2018 року. Отже будівництво в разі погодження проектів, владнанні земельних питань та надходження фінансування розпочнеться у 2019 році.

Друге місце (ТОВ АКФ “Модулор”, Запоріжжя):

Четверте та п’яте місця (ФО Цимбал С. В., Полтава, ТОВ “ДБК-7”, Київ):