Громадське ТБ Запоріжжя зняло фільм про журналістику Донбасу початку війни, – тізер

364

Опубліковано: 15 Травня 2017

Презентація документального фільму Павла Пашка “Зброя масового ураження” власного виробництва Громадського ТБ Запоріжжя та DiggerFilm цієї середи відбудеться у Запоріжжі. 17 травня о 19-00 у Центрі мистецтв “Арт-простір” (пр. Соборний, 142, бібліотека Горького) покажуть стрічку про журналістику Донецька та Луганська періоду Революції Гідності та початку збройного конфлікту на сході України.

Основне питання, яке автор порушує у фільмі – чи могли представники мас-медіа тоді, у 2014 році вплинути на хід подій, чи усвідомлювали при подачі матеріалів свою відповідальність перед аудиторією, чи могли запобігти збройному захопленню своїх міст, і, зрештою, чи відчувають свою провину за те, що нині триває війна.

У стрічці – погляд працівників мас-медіа, які у цей період висвітлювали події на Донбасі, своєрідний аналіз ситуації на відстані трьох років від початку війни.
Режисер також зібрав думки провідних фахівців із журналістикознавства щодо Донецького та Луганського медіапростору періоду 2014 року.

“Зброя масового ураження” порушує і тему міфологізації Донбасу як регіону, що годує усю країну. На думку експертів, ці процеси, розпочалися задовго до збройного захоплення і були втілені не без допомоги журналістів.

Документальна стрічка містить цілий масив ексклюзивних відеоматеріалів з архіву Луганської обласної державної телерадіокомпанії, які були відзняті у ключових локаціях періоду Революції Гідності. Думки і коментарі учасників мітингів антимайдану, ідеологів Партії регіонів являють собою унікальні історичні свідчення на підтвердження експертної думки про ефективне і довготривале впровадження міфів у свідомість населення Донеччини та Луганщини.

Яку роль у цих процесах відігравали журналісти режисер фільму Павло Пашко і намагається з’ясувати у своїй стрічці.