Опубліковано: 10 Травня 2016

Просимо прийняти до уваги, що колективним рішенням загальних зборів ГО «Громадське Телебачення Запоріжжя» (www.hromadske-zp.tv) було ухвалено рішення про повне розірвання партнерських стосунків з ГО “Громадське телебачення”.
Хочу зазначити, що «Громадське Телебачення Запоріжжя» було створено запорізькими журналістами як незалежна організація, на яку ГО “Громадське телебачення” не мало жодного впливу чи тиску. Єдине що поєднувало – субгрант на розвиток мережі «Громадське. Нетворк». Відтепер, щоб підкреслити свою незалежність та уникнути аналогій з ГО “Громадське телебачення” ми розриваємо партнерські стосунки. Цьому передує кілька факторів, які необхідно пояснити.
Перше – це упереджене ставлення під час конкурсного відбору для співпраці в рамках проекту «Громадське. Нетворк». ГО «Громадське Телебачення Запоріжжя» є однією з найсильніших регіональних незалежних організацій. Втім, часто виступаючи за рівні права всіх партнерів, схоже, ми зарекомендували себе надто ініціативними. Неодноразово намагаючись ініціювати створення Координаційної ради регіональних Громадських, ми бачили повну відсутність бажання йти на контакт, а у відкритих коментарях координаторів проекту (призначених без згоди партнерських організацій) бачили прямі вислови щодо намагань ставити «палиці в колеса» будь-яким подібним ініціативам. В результаті ми бачимо, що під час обрання партнерів, ГО “Громадське телебачення”керувалося не об’єктивністю, оскільки індикатори відбору не було оприлюднено.
Друге – повна відсутність бажання співпраці на рівні «партнер-партнер». Враховуючи, що чинна голова за півроку жодного разу не дзвонила, а наші дзвінки ігнорувала, ми бачимо, що стосунки з сильними і незалежними (як фінансово, так і структурно) організаціями не в інтересах керівних органів ГО “Громадське телебачення”.
Зокрема ГО «Громадське Телебачення Запоріжжя» неодноразово називали в матеріалах і інтерв’ю філіями чи осередками, жодного разу не було сказано, що це – незалежна громадська організація, на яку ГО “Громадське телебачення”не має жодного впливу. На нашу думку це вводить в оману нашу аудиторію. До того ж, неодноразово журналістами «Громадського Телебачення» порушувалися стандарти журналістики, але наші зауваження не мали відгуку і в результаті всі понесли репутаційні втрати.
Щоб уникнути подібних маніпуляцій, а також не брати участі (чого ми ніколи не робили) в кулуарності та відсторонитися від упередженості, ми змушені заявити про повне розірвання партнерських стосунків з ГО «Громадське Телебачення». «Громадське Телебачення Запоріжжя» ж залишається незалежною організацією, головною цінністю якої є довіра аудиторії, а відповідно і повна довіра всередині колективу.
Дякуємо за співпрацю і просимо звернути увагу донорських організацій на упередженість «Громадського Телебачення» під час відбору партнерів.