Головною темою святкування Дня Незалежності у Запоріжжі стане єдність України та героїзм воїнів-захисників

446

Опубліковано: 9 Серпня 2016

Хід підготовки державного свята – 25-річчя незалежності України сьогодні, 9 серпня, розглядали на нараді в запорізькій ОДА під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Давтяна. Повідомляє прес-служба ОДА.

Як поінформував начальник Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Олександр Зубченко, в цьому році свято відбувається під гаслом «Народжені вільними». Його символом будуть великі латинські букви UA, виконані у жовто-чорно-синій кольоровій гамі, що символізує нашу єдність, неподільність та глибоку духовну силу.

Виходячи з цього, при проведенні святкових заходів основна увага буде приділятися темі єдності України, героїзму наших земляків, які воюють на Сході, ролі молоді у суспільному житті області та міста, ідеї патріотизму та консолідації суспільства навколо захисту України від зовнішньої агресії, – зазначив посадовець.

Урочисті та меморіальні заходи розпочнуться мітингом-реквіємом на вшанування пам’яті невідомих захисників України на Кушугумському кладовищі 16 серпня. Через два дні у Запоріжжі відбудеться урочисте відкриття інформаційної таблички на вул. Василя Сергієнка у Хортицькому районі (колишня Задніпровська), яку було перейменовано на честь Героя України, журналіста та правозахисника.

Подіями загальнонаціонального масштабу стануть ювілейний ХХ фестиваль бойових мистецтв «Спас» та Другий міжнародний конгрес козацтва, які відбудуться в Запоріжжі 18-19 серпня, що символізує консолідацію всього Українського козацтва на запорізькій землі. Наступного дня вільний дніпровський вітер надихатиме учасників парусної регати, присвяченої Дню незалежності України.

23 серпня урочиста церемонія підняття державного прапора України відбудеться на острові Хортиця. Представники різних релігійних конфесій проведуть молебень за Україну. Також планується спільне з усією Україною виконання Державного гімну та вшануванням пам’яті загиблих героїв.

У центрі міста відбудеться урочиста святкова хода, яка стартуватиме від бул. Шевченка до пл. Фестивальної, святкове проходження кращих військових частин Запорізького гарнізону, концерт, робота «Національного подвір’я» та волонтерського ярмарку.

Ювілейний день народження нашої держави цього року відбудеться під знаком ушанування подвигу людей, які силою зброї і духу зберегли мир та спокій у Запорізькому краї. Тож керівництво області планує привітати й подякувати підрозділам морської піхоти та артилерії, які дислокуються на Бердянщині, воїнам 55-ї окремої артилерійської бригади, військовим частинам 3029 та 3033 Національної гвардії України.

За підсумками розгляду цього питання Дмитро Давтян дав низку доручень головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення. Зокрема, забезпечити масове виготовлення та розповсюдження державної символіки напередодні свят, святковий благоустрій населених пунктів, виготовлення зовнішньої реклами патріотичного змісту. Представників політичних партій та громадських організацій проситимуть відмовитись від здійснення партійної агітації під час відзначення свята,з метою недопущення загострення суспільно-політичної ситуації.

На всіх територіях має бути посилено охорону громадського порядку та безпеки громадян.