Freedom House назвав побиття журналіста Остапенка нападом на незалежну пресу України

547

Опубліковано: 25 Травня 2016

Організація Freedom House відреагувала на напад на журналіста Громадського ТБ Запоріжжя Анатолія Остапенка, опублікувавши наступну заяву на своєму офіційному сайті:

“Представники влади мають почати негайне розслідування нападу на Анатолія Остапенко як випадок атаки проти вільної, незалежної преси в Україні”, – каже Деніел Калінґерт, виконавчий віце-президент організації. “Кількість журналістів по всій країні, що стають мішенню для насильства, поступово зростає, в окремих випадках — у зв’язку з їхніми розслідуваннями випадків корупції у владі. Без чесної свободи преси представникам влади навряд чи вдасться здійснити обіцяні реформи”.

Freedom House — міжнародна неурядова організація, яка проводить дослідження для підтримки демократії, політичних свобод і прав людини. Публікує щорічний звіт з оцінкою ступеня демократичних свобод по кожній країні світу, який використовується в політичних дослідженнях. Також Freedom House є партнером Громадського ТБ Запоріжжя.

Нагадаємо, 24 травня, троє невідомих у масках напали на журналіста Громадського ТБ Запоріжжя Анатолія Остапенка. Інцидент стався в центрі міста поблизу будинку журналіста. Невідомі “чекали” його у тонованій автівці без номерів, з неї вибігло троє чоловіків у масках, повалили Анатолія на землю та відлупцювали його ногами. Потім сіли в машину та зникли у невідомому напрямку. Нічого з цінних речей, за словами журналіста, нападники не взяли.
Попередня кваліфікація події – ст. 171 Кримінального кодексу України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).
Сам журналіст Анатолій Остапенко пов’язує напад на себе з професійною діяльністю. Останнім часом він працював над кількома розслідуваннями щодо корупційних проявів посадовців Запоріжжя та області.
Колектив Громадського ТБ Запоріжжя виступив із офіційною заявою до високопосадовців країни сприяти якнайшвидшому розслідуванню нападу на журналіста.