Фестивальну програму книжкової толоки відкриє виступ відомого історика і книговидавця

561

Опубліковано: 18 Жовтня 2016

Фестивальна частина Запорізької книжкової толоки о 10 годині 21 жовтня відкриється виступом відомого вченого і книговидавця, кандидата історичних наук Ігоря Щупака. Під час інтерактивної лекції «Історична пам’ять та історичні міфи в полікультурній історії України» гості заходу обговорять складні та резонансні питання минулого нашої держави.

Ігор Щупак – кандидат історичних наук, Ph. D., директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», директор музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (м. Дніпро), докторант Запорізького національного університету. Навчався та багато років працював у Запоріжжі, і наразі вчергове завітає до рідного міста із цікавим виступом.

Топ-10 очікуваних презентацій від команди Запорізької книжкової толоки

Серед пропонованих до обговорення під час лекції – гострі та актуальні теми стосунків представників різних національностей, які проживали на території України у різні періоди історії. Чи були вони супротивниками у боротьбі за національне виживання, чи со-творцями української державності? Як національний герой одного народу може бути кривдником чи навіть катом для іншого? І якими є національні герої іншого гатунку? Чи були назви Русь і Росія сформовані історією, або це велика політика?

Окремою темою буде запропоновано обговорити історичну пам’ять про Другу світову війну та її перетворення на особливе трактування «Велика Вітчизняна війна». Учасники зустрічі спробують дати відповідь на запитання, які небезпеки несло у собі таке трактування і як воно впливає на сучасні міжнаціональні стосунки.

Під час лекції будуть також презентовані ряд історичних видань і статей, які вийшли із обговорюваної теми протягом останнього часу.
Взяти участь у інтерактивній лекції Ігоря Щупака «Історична пам’ять та історичні міфи в полікультурній історії України» можна буде о 10 годині у п’ятницю, 21 жовтня, на локації №5 Запорізької книжкової толоки.