Ексклюзивні відеоматеріали з харківського з’їзду Партії регіонів 2014 року – у фільмі “Зброя масового ураження”

366

Опубліковано: 22 Травня 2017

Документальний фільм виробництва Громадського ТБ Запоріжжя та DiggerFilm про журналістику Донецька та Луганська періоду Революції Гідності та початку збройного конфлікту на сході України.
“Зброя масового ураження”- це історії працівників мас-медіа, які у 2014 році висвітлювали події на Донбасі. Погляд журналістів, своєрідний аналіз ситуації на відстані трьох років від початку подій.
Автори ставлять перед героями складне питання: чи могли представники мас-медіа тоді вплинути на хід подій, чи усвідомлювали при подачі матеріалів свою відповідальність перед аудиторією, чи могли запобігти збройному захопленню своїх міст, і, зрештою, чи відчувають свою провину за те, що нині триває війна.

У фільмі також зібрано думки провідних фахівців із журналістикознавства щодо Донецького та Луганського медіапростору періоду 2014 року. Фільм порушує тему міфологізації Донбасу як регіону, що годує усю країну. І ці процеси, на думку експертів, розпочалися задовго до збройного захоплення і були втілені не без допомоги журналістів.
Документальна стрічка містить цілий масив ексклюзивних відеоматеріалів з архіву Луганської обласної державної телерадіокомпанії, які були відзняті у ключових локаціях періоду Революції Гідності. Думки і коментарі учасників мітингів антимайдану, ідеологів Партії регіонів являють собою унікальні історичні свідчення на підтвердження експертної думки про ефективне і довготривале впровадження міфів у свідомість населення Донеччини та Луганщини.
Яку роль у цих процесах відігравали журналісти режисер фільму Павло Пашко і намагається з’ясувати у своїй стрічці.