Екс-претендента в керівництво ОДА підозрюють в організації розкрадання при будівництві укріплень в зоні АТО

370

Опубліковано: 9 Січня 2017

Колишнього стажера на посаду заступника голови Запорізької облдержадміністрації підозрюють в організації і покривання схеми з розкрадання коштів при будівництві оборонних споруд в зоні АТО. Про це повідомляють Наші гроші.Запоріжжя із посиланням на ухвалу Печерського районного суду від 6 грудня.

Підряд вартістю 55 млн грн на будівництво оборонних споруд в зоні АТО у квітні 2015 року отримало ТОВ “Південспецбуд”. Тендер Запорізькою ОДА було проведено за безконкурсною переговорною процедурою.

Вже у липні 2015-го року Рада національної безпеки й оборони заявила про неналежне будівництво оборонних рубежів на ділянці, закріпленій за Запорізькою ОДА, і пообіцяла притягти винних до відповідальності. Кримінальне провадження за цією справою було відкрито у серпні 2016 року.

Як встановило досудове слідство, вказані дії організовувалися невказаним у справі стажером на посаду заступника голови Запорізької облдержадміністрації.

Декілька свідків вказало, що саме стажером неодноразово вчинявся тиск на керівництво Управління капітального будівництва облдержадміністрації з метою прискорення оплати заявлених ТОВ “Південспецбуд” робіт, а також на керівництво цієї фірми стосовно обрання певних, вказаних стажером, постачальників будівельних матеріалів та залізобетонних конструкцій, вартість яких була вища за передбачену кошторисом будівельних робіт.

Ці ж покази підтвердила начальник відділу – головний бухгалтер відділу фінансового забезпечення апарату Запорізької ОДА.

У березні 2015 року стажування на посаду заступника голови ОДА розпочав Олексій Литвин. І він же припинив стажування у липні 2015 року без затвердження на посаду заступника голови ОДА.

Олексій Литвин займав посаду заступника голови у 2011 році при керівництві Запорізькою облдержадміністрацією Борисом Петровим. Тоді ж очолив Запорізьку районну організацію Партії регіонів. Є головою наглядової ради ПрАТ “Запорiзький iнструментальний завод iм. Войкова” і віце-президентом обласного союзу промисловців та підприємців (роботодавців) “Потенціал”.