Екс-мера Запоріжжя засудили за екзотичною кримінальною статтею

342

Опубліковано: 11 Листопада 2016

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя визнав колишнього мера міста Олександра Сіна винним у кримінальному злочині. Суддя Анастасія Шалагінова призначила обвинувачуваному покарання у вигляді позбавлення права займати керівні посади протягом двох років. Таку санкцію передбачає стаття 172 Кримінального кодексу України про грубе порушення законодавства про працю.

За цією ж статтею Сіну загорожувало покарання і у вигляді штрафу, або ж виправних робіт на строк до двох років.

В чому звинувачували Сіна?

Справа проти запорізького мера була передана прокуратурою до суду у квітні 2015 року. В ній йшлося про те, що Сін подовжив контракти з 19 головними лікарями Запоріжжя на три місяці, а не на три роки, як того вимагало законодавство. Обвинувачення стверждувало, що таким чином Сін намагався забезпечети вплив на міські лікарні напередодні місцевих виборів.

Головним свідком проти Сіна у справі став головний лікар дев’ятої мської лікарні Кирило Нерянов. Він та головний лікар третьої міської стоматології Валерій Глоба вимагали в рамках справи по мільйону гривень компенсації моральної шкоди. Суд відмовив у задоволенні цих позовів.

Що казав Сін?

Екс-очільник міста назвав справу політичною. За його словами, звинувачення мало дискредитувати його напередодні місцевих виборів. До того ж Сін зазначав, що справа координувалася прокурором Запорізької області Олександром Шацьким, що мав до мера особисту неприязнь.

У своєму останньому слові Сін стверджував, що не мав на меті збільшити контроль на головними лікарями, а погодив контракти, підготовлені юридичною службою мерії. Згодом він зібрав усіх лікарів, щоб повідомити їм про те, що потім контракти будуть обов’язково подовжені на три роки. Деяких з них таке рішення здивувало і обурило.

Що говорили про суд

Активісти, що жорстко опонували Сіну, вимагаючи його покарання, зазначали, що стаття, за якою притягається Сін, сумнівна. Сьогодні сам Сін запевнив, що він, можливо, є першим засудженним за цією статтею в Україні.

Сіну більше дорікали за співпрацю з напівкримінальними структурами, пов’язаними з Партією регіонів у 2011-2013 роках. Проте гучних вироків у справах комунальних підприємств та міського господарства досі немає.

Втім Сіна все ж засуджено саме за кримінальний злочин.

Що далі

Екс-мер вже запевнив, що подасть апеляцію, а міра покарання для нього нічого не важить, адже найближчі два роки він точно очолювати нічого не збирається. Взагалі після вироку Сін посміхався та випромінював гарний настрій. Спілкуючись с журналістами, він підкреслив, що владну сторінку своєї біографії він вже давно перегорнув.