Для запоріжців створили шпаргалки з новими назвами вулиць

250

Опубліковано: 8 Квітня 2016

У межах проекту «Запорізької книжкової толоки» видано короткий гід декомунізованими запорізькими вулицями. Ініціатори – активісти Асамблеї діячів культури Запоріжжя, що представляють Центр мистецтв «Арт-Простір» та Громадську Організацію «Я люблю Запоріжжя».

Компактні кольорові листівки містять перелік міських вулиць зі старими та новими найменуваннями. Для зручності та швидкості пошуку назви вулиць згруповані за районами.

«Гід» розрахований на широку аудиторію і буде поширюватись безкоштовно в офіційних установах, навчальних закладах, бібліотеках міста, вокзальних довідкових бюро.

12963489_1088141327914586_4235961143670234628_n

«Те, що вулиці нашого міста нарешті позбавились своїх морально застарілих назв, – є безумовним плюсом для Запоріжжя. Проте перейменування не повинно приносити незручності людям, інакше ці зміни будуть сприйматися вкрай негативно. Цим проектом ми хотіли трохи полегшити мешканцям міста справу зі звикання до нових назв. Особливо це важливо для тих людей, чия робота безпосередньо пов’язана з орієнтуванням у міському просторі – водіїв громадського транспорту, таксистів», – пояснює ініціативу громадськості автор ідеї, директор Центру мистецтв «Арт-Простір» Ігор Гармаш.

Найближчими тижнями 20-тисячний наклад листівок розійдеться містом.

«Дуже важливо було дотриматись точності та достовірності, складаючи нашу «шпаргалку», – говорить відповідальний за наповнення «Гіда», голова Громадської Організації «Я люблю Запоріжжя» Віктор Бабенко. – Вже два роки в межах діяльності Асамблеї діячів культури Запоріжжя ми стежимо за цим питанням, як представники громадськості входили в міську комісію з топоніміки, нами було засновано групу «Запоріжжя – перейменування вулиць» в найпопулярніших соцмережах і тому вважали справою своєї честі продовжити просвітницьку роботу вже після самої події декомунізації.
В мережі існують різні варіанти списків перейменованих вулиць, і в багатьох з них є помилки, іноді фактичні, а іноді навіть орфографічні. Джерело даних для нашого «Гіда» – безпосередньо сам сайт міської влади: 112 рішень міськради і 3 розпорядження міського голови».

12933059_1088141144581271_5831319086159534018_n

Сама задумка була втілена в життя за допомогою ще одного активіста «Запорізької книжкової толоки» – дизайнера проекту Сергія Андруха. Завдяки його роботі ідея перетворилася на друкований «Гід» за кілька днів, і сама «декомунізаційна шпаргалка» вийшла яскравою і привабливою.

Ідею запорізьких активістів уже готові підхопити в Києві: громадські діячі висловили готовність розробити гід декомунізованими київськими вулицями.

Наразі запорізькі активісти шукають охочих допомогти із розповсюдженням листівок.

/Фото зі сторінки у ФБ Ігоря Гармаша/