Діти у бердянському санаторії «Лазурний» отруїлися через негігієнічний персонал

599

Опубліковано: 26 Липня 2017

46 осіб, які постраждали від кишкової інфекції у санаторії «Лазурний» отруїлися гречаною кашею через недотримання санітарних норм. Про це повідомляє прес-служба «Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України».

З каші виділені умовно-патогенні мікроорганізми, які викликають гострі кишкові інфекції – клебсіела пневмонія, клебсіела оксітока. Ці ж збудники були виявлені від 14 захворілих дітей.

Крім того, ці ж мікроорганізми були виділені у кухаря харчоблоку, якого можна вважати джерелом інфекції. Також клебсіела пневмонія була виділена з різних предметів на харчоблоці – столовий посуд, руки персоналу, кухонний інвентар.

В ході епідрозслідування на об’єкті були виявлені грубі порушення санітарного режиму. У тому числі на харчоблоці: в несправному стані частина санітарно-технічного обладнання, приладдя для миття рук, недостатня кількість мийних ванн, обробного інвентарю; кухонний інвентар використовувався у невідповідності з маркуванням, порушувалися правила зберігання харчових продуктів, режим миття столового та кухонного посуду. Недотримання санітарних правил призвело до мікробного забруднення харчових продуктів.

Документи по розслідуванню спалаху передані в прокуратуру.