Директора “Запоріжелектротрансу” підозрюють у розтраті коштів

465

Опубліковано: 7 Вересня 2017

Правоохоронці викрили схему по незаконному «виведенню» коштів з державного сектору економіки в приватний.

Так, у поле зору оперативників потрапило Запорізьке комунальне підприємство «Запоріжелектротранс», керівник якого провів процедуру закупівлі 650 тис. літрів дизельного палива вартістю понад 13 млн. грн. Щоб не привертати увагу правоохоронних органів та громадськості, договір укладено з однією з фірм-постачальників на вигідних для обох сторін умовах та з урахуванням ринкових цін.

У подальшому, керівник Запоріжелектротрансу, діючи в інтересах постачальника, безпідставно та необґрунтовано укладав з останнім додаткові угоди, якими змінював не на користь підприємства вартість закупівлі палива, в наслідок чого витрати значно збільшувалися, а об’єм поставленого палива зменшувався. Лише за півтори місяця здійснено розтрату коштів Запоріжелектротрансу на суму понад 100 тис. грн.

На цей час, під процесуальним керівництвом Запорізької місцевої прокуратури №1, в Олександрівському відділенні поліції керівнику Запоріжелектротрансу повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Досудове розслідування по кримінальному провадженню триває.

Оперативники управління впевнені, що це не єдиний випадок, як у Запоріжелектротрансі, так і в цілому по області, коли замовник після проведення закупівель товарів, робіт і послуг, в порушення Закону «Про публічні закупівлі», змінює умови основного договору, тим самим отримує можливість перевести додаткові грошові кошти на рахунки приватних фірм – співучасників злочинних схем.