Директора КП “Водоканал” викликали до Офісу Омбудсмана через “відписку” на інфозапит, – документ

416

Опубліковано: 23 Березня 2017

Представник Уповноваженого ВР викликав директора КП “Водоканал” Олексія Нікфорова “на килим” через “відписку” на інформаційний запит журналістки Громадського ТБ Запоріжжя. Олексій Вікторович має з’явитися в Офісі Омбудсмана 10 квітня о 10 ранку. Копія відповідного листа була надіслана журналістці сьогодні, 23 березня. “Явка обов’язкова”, – зазначається в документі.

Відмову у наданні запитуваної інформації правозахисники назвали безпідставною та неправомірною. Тож, тепер на Олексія Нікіфорова складуть протокол за ст. 212-3 КУ про адмінпорушення, що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А як протягом року пан Нікіфоров повторно у подібний спосіб знехтує чинним законодавством – штраф складатиме від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Завантажити (PDF, 2.61MB)

Окрім того, директор КП “Водоканал” має надати до секретаріату Уповноваженого копії статуту підприємства, отриманого запиту і надісланої “відписки”, письмові пояснення щодо відмови надання інформації та особисті дані для складання протоколу.

Насамкінець, Олексія Нікіфорова зобов’язали зрештою надати відповідь на інформаційний запит журналістки Громадського ТБ Запоріжжя, а в майбутньому не допускати подібних порушень.

Як повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя, 28 березня до Офісу Омбудсмана має прибути делегація з семи запорізьких КП, що проігнорували той самий запит.

Нагадаємо, на початку березня Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відкрив провадження щодо порушення комунальними підприємствами Запорізької міської ради Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Як повідомляло Громадське ТБ Запоріжжя, журналістка Громадського ТБ Запоріжжя подала скаргу до Офісу Уповноваженого ВР України з прав людини у зв’язку з тим, що запорізькі КП масово порушують Закон “Про доступ до публічної інформації”.

Нагадаємо, зрештою Громадське ТБ Запоріжжя отримало звіти 29 запорізьких КП. Відтак, ми дізналися, що Запорізькі КП у 2016 році витратили в 40 разів більше, ніж заробили.

Слідкуйте за спецтемою “Комунальні таємниці Запоріжжя”.