Держава запровадила соціальні стипендії для студентів-переселенців

457

Опубліковано: 12 Січня 2017

Напередодні Нового року Уряд України зробив подарунок, який насправді є соціально та економічно необхідним для студентів з окупованих та анексованих територій України на сході та в Криму, які стали
зоною російської агресії. 28 грудня Кабінет Міністрів прийняв Постанову No 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів». Відповідно до вказаної
Постанови, з 1 січня 2017 року соціальні стипендії за рахунок коштів Мінсоцполітики будуть надаватися деяким вразливим категоріям з числа студентів (курсантів) вищих навчальних закладів, у томі числі – дітям, які є внутрішньо переміщеними особами (ВПО). У такому випадку соціальна стипендія призначається починаючи з місяця звернення за її призначенням на весь період навчання, але не довше ніж до досягнення студентом 23 років.

Особи, які подали документи на нарахування соціальної стипендії упродовж двох місяців з 1 січня по 1 березня 2017 року, будуть отримувати стипендії починаючи з 1 січня 2017 року. Обов’язковими умовами для нарахування стипендії є те, що студент не отримує академічну стипендію в університеті, не перебуває на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування), не перебуває у академічній відпустці, а також зареєстрований як внутрішньо переміщена особа.

Розмір соціальних стипендій варіюватиметься від 750 гривень до 2000 гривень в залежності від рівня акредитації навчального закладу. Для призначення стипендії студенти повинні звертатися із заявою до особи, яка призначена відповідальною за прийом документів у виші.

«Ми закликаємо студентів якомога швидше збирати та подавати необхідні для призначення стипендії документи. Студентам, в ВНЗ яких адміністрація ще не встановила відповідального за прийом документів, все одно потрібно звертатися до адміністрації вишу із заявою та повним пакетом документів для отримання стипендії. Заяву треба подавати у двох екземплярах, на одному з них мають поставити відмітку з датою прийняття заяви та підписом того, хто її прийняв», – коментує юрист Благодійного фонду «Восток-SOS» Ольга Аношкіна.