Депутати Запорізької облради вимагають звільнення міністра культури України

426

Опубліковано: 26 Січня 2017

На сьогоднішньому засіданні Запорізької облради депутати проголосували за звернення до президента та прем’єр-міністра України про звернення Євгена Нищука з посади міністра культури України.

“За” проголосували 50 депутатів з 72 зареєстрованих.

Автор звернення – депутат від фракції “Опозиційний блок” Олександр Рєпкін. У документі наводяться слова Євгена Нищука, сказані ним 22 листопада минулого року в ефірі одного з каналів.

“Більше того, коли ми так багато говорили про генетику, на Запоріжжі, на Донбасі, на тому… це ж міста завезені. Немає там ніякої генетики. Це свідомо завезені”, – сказав тоді Нищук (повна цитата).

Наступного дня міністр вибачився.

На захист Нищука висловився депутат від фракції УКРОП Ярослав Гришин, за словами якого вибачення Нищука цілком достатньо, до того ж варти пам’ятати про його внесок під час Революції Гідності. Нищук тоді був ведучим сцени, робив оголошення.

На підтримку звернення про звільнення висловився депутат від фракції “Батьківщина” Олександр Старух.

“Спочатку сказали, шо в Донецьку та Луганську не такі, тепер сказали, шо в Запоріжжі та Харкові не такі, завтра скажуть, шо у Львові і Івано-Франківську не такі. Генетика така, як папа з мамою дали і предки, і не міністрам це визначати”, – заявив депутат.

“Многие ж понимают, что это была его личная точка зрения, а извинения, которые он принес потом – не более, чем формальность. Поэтому я считаю, что это прямое оскорбление всем запорожцам”, – додав потім депутат від фракції “Наш край” та колишній очільник обласної організації Партії Регіонів в Запоріжжі Сергій Кальцев.

Міська рада Запоріжжя минулого року розглядала аналогічне звернення, проте не підтримала його.