“Декомунізаційна” сесія Запорізької міськради – ПІДСУМКИ

661

Опубліковано: 19 Лютого 2016

Сьогодні, 19 лютого, у Запоржжі відбулося чергове засідання другої сесії міськради VII скликання. Запорізька громадськість заздалегідь охрестила сесію “декомунізаційною” – відповідно до проектів рішень, оприлюднених на офіційному сайті Запорізької міської влади. Левова частина проектів стосувалася перейменування запорізьких вулиць, парків та скверів та демонтажу пам’ятників комуністичним вождям відповідно до декомунізаційних законів.

1

За півгодини до початку засідання під стінами Запорізької міськради почали збиратися представники демократичних сил та громадськість на мітинг, вимагаючи зрештою декомунізувати Запоріжжя.

2

Ініціативна група жінок запропонувала встановити замість пам’ятника Леніну на однойменній площі скульптуру Богородиці.

5 4

Об 11 годині було розпочато засідання. У сесійній залі зареєструвалися 58 депутатів з 64.

стеля1ага

У приміщенні Запорізької міськради просто під час засідання сесії обвалилась стеля. На щастя, ніхто не постраждав.

Голова міської виборчої комісії Андрій Кондратенко оголосив, що замість загиблого Віктора Великого депутатом Запорізької міськради став “моторівець” Васильєв Денис Анатолійович.

11111

Цікаво, що один з депутатів Запорізької міськради прийшов на засідання у робі. Ним виявився Руслан Божко – фіндиректор МК “Запоріжсталь”.

агрессор

Першим питанням, винесеним на голосування, стало визнання ДНР та ЛНР терористичними організаціями, а Росію – країною-агресором. Це рішення було прийнято одноголосно.

феликс

Черговим питанням на порядку денному постало рішення про демонтаж пам’ятника Феліксу Дзержинському, що наразі височить на майдані Волі. Це рішення підтримали 55 з 58 зареєстрованих депутатів міської ради. Окрім того, було внесено суттєву поправку – демонтаж необхідно здійснити у місячний термін, до 19 березня.

ленина

Слідом за Дзержинським, запорізькі депутати вирішили й подальшу долю пам’ятника Леніну. Його демонтаж підтримали 57 з 58 зареєстрованих депутатів.

44

В ході засідання депутат міськради від партії “УКРОП” Олег Коломоєцьхлопці передав меру Запоріжжя “сувенір” від хлопців з передової – патрон калібру 12,7мм.

Зазначимо, переходячи до питань перейменування запорізьких вулиць, сесійну залу міськради залишила фракція “УКРОП”. За їх словами, ці рішення мав би приймати мер Запоріжжя Володимир Буряк, замість того, щоб покладати відповідальність на депутатський корпус.

проспект соборний

Черговим декомунізаційним рішенням на сьогоднішньому засіданні стало рішення про перейменування головного проспекту міста – проспекту Леніна. Голосування за варіант проспекту “Козацький” депутати провалили. А от варіант “Соборний” підтримали 35 депутатів з 48-ми, що брали участь у голосуванні.

райони

Окрім того, в ході сесії запорізькі депутати декомунізували три райони Запоріжжя. Так, Жовтневий район Запоріжжя став Олександрівським, Ленінський — Дніпровським, а Орджонікідзевський — Вознесенівським районом.

Далі депутати перейшли до перейменування запорізьких вулиць. Протягом засідання було декомунізовано десятки вулиць.

Таким чином, вулиця Чекістів знову стала Троїцькою, Грязнова – Фортечною, Анголенко – Базарною. Також частина вулиць названа на честь відомих громадян Олександрівська або Запоріжжя, історичних топонімів міста. Вулицю Радянську назвали вулицею академіка Чабаненко, вулицю Анрі Барбюса – ім’ям Петра Ребро, вулиця Копьонкіна стала вулицею Фелікса Мовчанівського, вулиця Орджонікідзе – Павлокічкаською.

Багато нових назв пов’язана з українськими героями минулого і сьогодення. Так, вулицю Фурманова перейменували на честь гетьмана Івана Самойловича, вулиця Тухачевського стала вулицею Максима Кривоноса, вулиці Мікояна і Червоної кінноти відповідно носитимуть імена загиблих учасників АТО Богдана Завади і Івана Гутника-Залужного.

45564

Насамкінець, запорізькі депутати перейменували площу Радянську на Університетську. Що стосується площі Леніна, то її перейменування не далося депутатському корпусу. Депутати не підтримали жоден з трьох варіантів, зокрема “Запорізька”, “Сагайдачного” та “Соборності України”.

532

Таким чином, рішення щодо нової назви площі Леніна вочевидь прийматиме міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

Станом на 20:30 депутати продовжують засідання.

Нагадаємо, після оприлюднення рішень запорізьких депутатів, “антимайданівці” анонсували мітинг проти демонтажу пам’ятника Леніну.