Ціна перемоги: Скільки кандидатам у мери Запоріжжя коштувала агітація

577

Опубліковано: 22 Жовтня 2015

Виборча комісія оприлюднила проміжні звіти щодо витрачених коштів на передвиборчу агітацію кандидатів на посаду запорізького міського голови. Зазначимо, зігдно закону оплачувати свою передвиборчу кампанію кандидати мають право виключно зі своїх виборчих фондів.

Згідно з наданою кандидатами інформацією, дешевше за всіх передвиборча агітація коштувала Тимурові Книшу. Кандидат від ВО «Свобода» не витратив на неї жодної копійки.

Володимир Кияниця, що балотується від «Офіцерського корпусу» на друr агітматеріалів витратив 13 050 гривень. Таким чином він спустошив свій фонд, що теж складався з добровільних пожертв.

Майже 20 тис., а саме 19440 гривень, склав виборчий фонд кандидата на посаду запорізького міського голови від партії УКРОП Ярослава Гришина. На відміну від своїх попередників, пан Гришин таки поповнив його власними коштами. 13780 гривень він виклав з власної кишені, решту склали добровільні внески. Всі гроші фонду Ярослав Гришин витратив на телевізійну рекламу.

Самовисуванець Богдан Попюк самостійно оплатив свою передвиборчу агітацію. Всі 69600 гривень на рахунку його виборчого фонду є особистими коштами кандидата. 2,5 тисячі з них поки залишаються невитраченими.

Виборчий фонд чинного міського голови Запоріжжя Олександр Сін (самовисуванець) склав 72000 гривень. Проте власні кошти у свою передвиборчу кампанію пан Сін не вкладав. Вся сума є добровільними внесками від фізичних осіб. 57000 Олександ Ченсанович вже витратив на розміщення реклами в ЗМІ, решта грошей залишається на його рахунку.

Кандидат в мери від БПП «Солідарність» Микола Фролов на рахунку свого виборчого фонду мав майже півмільйони гривень, а саме 488,2 тис. гривень. 397,2 тис. з них становили особисті кошти Миколи Олександровича. Половина коштів з фонду Микола Фролов витратив на рекламу в ЗМІ, решту – на агітаційні матеріали.

Сергій Кальцев, що балотується в мери Запоріжжя від партії «Наш край», зазначив у звіті, що його виборчий фонд становив 690 000 гривень. Всі гроші – його особисті кошти. Близько 50% коштів Сергій Федорович витратив на рекламу в ЗМІ, 76700 гривень – на друк агітматеріалів ,решта пішла на передвиборчу агітацію.

Найзаможнішим кандидатом в мери Запоріжжя виявився Володимир Буряк. Його передвиборчий фонд склав 7 724 000 гривень, 2 мільйони з яких – особисті кошти кандидата. Ще 5 700 000 пану Буряку пожертвували фізособи. Зазначимо, що згідно закону пожертва не може перевищувати 12 180 гривень. Таким чином, сотні людей перерахували до передвиборчого фонду Володимира Буряка по 12 000 грн кожний. Наразі 706 000 гривень кандидат витратив на друг агітаційних листівок, 2 678 000 – на рекламу в ЗМІ. Решту Володимир Буряк витратив на агітаційні заходи. На рахунку залишилося 567 000 гривень.

Решта кандидатів на посаду запорізького міського голови інформацію по своїх виборчих фондах до міського виборчого комітету не подали.