Число дітей, які потребують допомоги, зросло майже удвічі – до 1 мільйона – за останній рік, – ЮНІСЕФ

265

Опубліковано: 21 Лютого 2017

Тоді як конфлікт, що триває з різною інтенсивністю у східній Україні, вступає у свій четвертий рік, 1 мільйон дітей потребують невідкладної гуманітарної допомоги – а це майже удвічі більше, ніж минулого року, каже ЮНІСЕФ.

Таке збільшення – а ідеться про ще 420 тисяч дівчат і хлопців – пов’язано із триваючими бойовими діями та постійним погіршенням умов життя у східній Україні, звідки до інших регіонів України вимушено переїхали близько 1,7 мільйона осіб, багато сімей втратили джерела доходу і доступ до соціальної допомоги та охорони здоров’я, а вартість життя різко зросла.

«Це невидимий надзвичайний стан – криза, про яку більшість світу вже забула, – зауважує Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. – Протягом останніх трьох років діти на сході України живуть у постійному страху непередбачуваних бойових дій та обстрілів. Їхні школи були зруйновані, вони були змушені залишити свої домівки, і втратили доступ до таких базових благ, як тепло і вода».

Сотні випадків порушення режиму припинення вогню кожного дня загострюють ризики для фізичної безпеки і психологічного благополуччя дітей. Ця ситуація є особливо гострою для приблизно 200 тисяч дівчат і хлопців, які проживають у межах 15 кілометрів з обох сторін від лінії конфлікту на сході України – лінії, що розділяє підконтрольні та непідконтрольні Уряду території, і де бойові дії є найбільш інтенсивними.

19 тисяч дітей у цій зоні наражаються на загрозу постраждати від мін та нерозірваних боєприпасів, а 12 тисяч дітей живуть у населених пунктах, що зазнають обстрілів щонайменше раз на місяць. Тисячам дітем доводиться регулярно шукати схову у імпровізованих бомбосховищах.

Вчителі, психологи та батьки повідомляють про ознаки важкого психосоціального стресу у дітей, у тому числі про нічні кошмари, агресію, соціальну самоізоляцію і паніку, що спричиняється гучними звуками.

Більше 740 шкіл – а це кожна п’ята в уражених районах – були зруйновані або пошкоджені.

ЮНІСЕФ ще раз закликає всі сторони конфлікту негайно повернутися до своїх зобов’язань щодо припинення вогню, які вони взяли на себе у Мінську в серпні 2015 року, та поважати норми міжнародного гуманітарного права, у тому числі щодо забезпечення безперешкодного доступу до гуманітарної допомоги.

«Після трьох жахливих років діти у східній Україні терміново потребують тривалого миру, щоб їхні непотрібні страждання припинилися», – підкреслює Джованна Барберіс.

ЮНІСЕФ намагається зібрати 31,3 млн. дол., щоби продовжувати надавати підтримку у сфері охорони здоров’я, харчування, освіти, санітарії та гігієни, забезпечувати доступ до чистої питної води та захисту для всіх дітей і сімей, які постраждали внаслідок конфлікту. Станом на сьогодні було отримано приблизно 10% від необхідної суми.

У 2016 році ЮНІСЕФ:

· Надав психосоціальну підтримку 207 тисячам дітей та осіб, які доглядають за дітьми;
· Охопив 500 тисяч дітей та їхніх сімей навчанням з питань мінної небезпеки;
· Забезпечив теплий одяг 10 тисячам дітей і сімей з низьким рівнем доходу, які проживають у населених пунктах поблизу лінії конфлікту;
· Надав чисту питну воду та забезпечив доступ до життєво-важливої санітарно-гігієнічної інфраструктури для 2,5 мільйонів осіб;
· Провів роботи з відбудови 50 шкіл та надав навчальні матеріали 150 тисячам дітей;
· Підтримав безпечне народження приблизно 29 тисяч малюків шляхом надання акушерських наборів.