Опубліковано: 29 Червня 2017

В поточному році в Запорізькій області вже захворіли на ботулізм 11 чоловік, померлих немає. Про це повідомляють епідеміологи.

Разом з тим, за ініціативою Держпродспоживслужби України, підтриманою органами влади та органами місцевого самоврядування, з 01.06.2017 року діє широкомасштабна кампанія з перевірки торгівельної мережі, закладів громадського харчування, місць несанкціонованої торгівлі рибною продукцією. В рамках епідеміологічних розслідувань на територіях працюють робочі комісії. Перевіряється законність функціонування торгівельних точок, додержання умов виробництва, технологічних регламентів, транспортування, зберігання та реалізації продукції, наявність та достовірність документів, що гарантують якість та безпечність продукції ризику. Разом з представниками Національної поліції проводяться рейдові перевірки місць стихійної торгівлі.

Спеціалісти Держпродспоживслужби проводять серед населення роз’яснювальну роботу з профілактики інфекційних захворювань, захворювань на ботулізм та харчових отруєнь. На цей час профілактичні та обмежувальні заходи тривають.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію, що склалася із захворюваністю на ботулізм, медики наполегливо радять виключити з раціону продукти харчування, які потенційно несуть загрозу захворювання на ботулізм: рибу копчену та в’ялену, копчені м’ясні вироби, консерви, особливо домашнього приготування. У випадку появи симптомів захворювання слід негайно звернутися до лікаря.