Бухгалтерку “Запоріжвогнетриву” судять за ухилення від сплати податків на 5,5 мільйонів

460

Опубліковано: 5 Жовтня 2017

Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 12 вересня обрав для головної бухгалтерки ПАТ “Запоріжвогнетрив” запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання по справі з ухилення від сплати податків підприємством. Про це повідомляє сайт «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, податківці перевірили ПАТ “Запоріжвогнетрив” щодо дотримання податкового законодавства при взаємовідносинах з ТОВ “Українська нафтогазова компанія” (березень-квітень 2013 року) та ТОВ “Астенбуд” (березень 2012 року). За результатами перевірки, підприємству повідомили про необхідність сплатити податок на прибуток у розмірі 2,7 млн грн, податок на додану вартість сумою 2,8 млн грн та 2,1 млн грн штрафних санкцій.

Відповідно ж до проведеної згодом експертизи, підписи на документах податкового обліку були виконані не директором “Українська нафто-газова кампанія”, а іншою особою для наслідування підпису.

З огляду на це, того ж року було відкрите кримінальне провадження за статтею ухилення від сплати податків та службового підроблення, а через півтора роки головній бухгалтерці “Запоріжвогнетриву” оголосили підозру у скоєнні злочину.

Головною бухгалтеркою ПАТ “Запоріжвогнетрив” з 1990 року вказується Інна Кулакова.

ПАТ “Запоріжвогнетрив” володіють Metinvest B.V. (45%), ПАТ “Запорізький металургійний комбінат “Запоріжсталь” (11%) (обидва входять до сфери впливу Ріната Ахметова), ТОВ “Ленд північ 2007” (18%) та ТОВ “Ленд схід 2007” (19%).

ТОВ “Українська нафто-газова компанія” ЗМІ пов’язували з Сергієм Курченком – головою наглядової ради групи компаній СЄПЕК, який з березня 2014 року оголошений правоохоронцями у розшук.