Буржуйка, локшина та чай: безхатченки рятуються від морозу в пунктах обігріву (ВІДЕО, ФОТО)

260

Опубліковано: 5 Січня 2016

У зв’язку з різким похолоданням запорізькі безпритульні вимушені шукати тепло деінде. Влада разом із МНС та Червоним хрестом подбали про громадян та традиційно відкрили більше 10 пунктів обігріву по всьому місту. Громадське ТБ Запоріжжя відвідало мобільний пункт, який знаходиться просто посеред Малого ринку, та стаціонарний пункт в 6-й міській клінічній лікарні.

Біля брезентового намету, навпроти Храму Петра та Февронії, ми зустріли одного з гостей мобільного пункту – Івана. За його словами, подібний намет був неподалік і минулого року. Годують тут лише локшиною швидкого приготування та чаєм, один раз на день, та умови його цілком влаштовують.

3

“Нас тут годують трішки. Раз на день мівіну та чайок дають,” – розповів Іван. Після кількох запитань він зізнався, що хата у нього все ж є, але, через особисті та не пояснювальні причини, йому доводиться шукати тепло деінде.

4

Обігрівається намет за допомогою буржуйки, через що повітря всередині наскрізь продимлене. Але гості пункту, не нарікають. Під час нашого візиту два чоловіки якраз відігрівали ноги.

2

На вулиці навалені дрова та стоїть ще одна піч за допомогою якої, скоріш за все, нагріваютимуть воду. Проте ані гарячої води, ані, власне, чаю, в руках безхатьок ми не побачили, або не дочекалися.

5

Окрім мобільного намету ще до Нового року по місту відкрили ще 13 стаціонарних пунктів обігріву. Всі вони знаходяться в приймальних покоях міських лікарень. Триймають “замерзлих” не цілодобово, а лише до восьмої години ранку.

6

Серед переваг лікарняного “номеру”:
– значно тепліше, аніж у наметі посеред вулиці;
– можна переночувати, але о 8:00 слід покинути лікарню;
– особисте койка-місце з постільною білизною (зазвичай не більше чотирьох);
– загальний туалет в межах приміщення;
– є невеличкий набір одягу, яким можна користуватися;
– електрочайник для заварювання чаю та тієї ж локшини швидкого приготування.

7

Недоліки:
– лікарні приймають обмерзлих безхатьок за графіком. Як нам пояснив медперсонал, замерзлі безпритульні можуть потрапити до лікарні лише на “таксі для бомжів” (якщо їх з вулиці шпиталізують лікарі швидкої допомоги).

Зазначимо, що станом на 5 грудня, до лікарняних пунктів обігріву з перемерзанням було доставлено 25 безхатьок. Наразі восьмеро з діагнозом “обмороження” досі перебувають в палатах.