Бриль забрав в Анісімова орендовані 73 гектари для розробки марганцевої руди

492

Опубліковано: 26 Липня 2016

Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль розпорядженням від 22 червня припинив дію розпорядження голови ОДА від 28 липня 2014 року про передачу в оренду ТОВ “Будівельник-2007” земельних ділянок для видобутку та переробки марганцевих руд. Відповідний документ мають в своєму розпорядженні Наші гроші. Запоріжжя.

Розпорядженням від липня 2014 року фірмі “Будівельник-2007” затвердили проекти землеустрою та передали в оренду до 2030 року земельні ділянки площею 47 гектар та 26 гектар на території Великотокмацького родовища марганцевих руд П’ятихатської сільської ради Василівського району. Розпорядження видав тодішній голова Запорізької облдержадміністрації Валерії Баранов.

В обґрунтуванні відміни дозволу на оренду вказується, що рішення від 2014 року є не ефективним та не реалізованим.

ТОВ “Будівельник-2007” зареєстровано на американську Mulder International (5%) та британську Hong yang Company. Бенефіціарним власником є Лі Силянь із Китайської народної республіки. Керує фірмою Яой Хонь Бінь. Mulder підконтрольна колишньому “смотрящему” Євгену Анісімову, Hong yang Company афільована з китайською гірничорудною Hubei Changyang Hongxin Industrial Group. Китайська компанія придбала основну частку в “Будівельник-2007”, на той час повністю підконтрольну Євгену Анісімову, в 2010 році. Цінність української фірми полягала в наявності ліцензій на розробку Великотокмацького родовища марганцевих руд. Китайці планували за два роки збудувати найбільший в Україні марганцевий ГЗК, отримавши обіцянку від Анісімова забезпечити підтримку місцевої влади.