Ботулізм на Запоріжжі: 9 захворілих, повернення продукції виробникам, рейди по торговим точкам

246

Опубліковано: 14 Червня 2017

Через збільшення кількості захворілих на ботулізм, у Запорізькій області посилили контроль за продажем рибної продукції, по торговим точкам проводяться рейди, у Запорізькій ОДА створені робочі групи. Про це, сьогодні, 14 червня, на прес-конференції повідомили працівники Держпродспоживслужби і Департаменту охорони здоров’я ЗОДА. Повідомляє кореспондент Громадського ТБ Запоріжжя.

За майже два місяці у Запорізькій області на ботулізм захворіли 9 людей, для порівняння за весь минулий рік на цю ж хворобу захворіли 6 людей. Всі випадки захворювань спричинені зараженою рибою, у тому числі і купленою у мережевих торгових точках.

На теперішній час в торгівельному комплексі Комунарського району Запоріжжя заборонена реалізація риби. Крім цього, товариство «Ашан Україна Гіпермаркет» повернуло рибну продукцію виробнику. Всі факти торгівлею заразною рибою передані до відповідних правоохоронних органів.

Важкою залишається ситуація із лікувальними сироватками ботулізму. Через деякі труднощі в Україні її немає. Але чиновники натякнули, що її можна купити за власний кошт десь на території лікарень.

Також слід відзначити, що Запорізька область є лідером в Україні по захворюваності ботулізмом.

Нагадаємо, що 11 червня у Запоріжжі на ботулізм захворіли троє людей. Зараз вони знаходяться у реанімації на апараті штучного дихання.