Без горілки, натомість з Богом – як живуть віруючі переселенці з Донеччини у Запоріжжі, – відео

298

Опубліковано: 3 Квітня 2017

У цій серії проекту Громадського ТБ Запоріжжя “Переселені” – історія громади переселенців, здебільшого людей релігійних, які знайшли прихисток на території однієї з місцевих церкв.
Це – у Запоріжжі, на Великому Лузі, на території колишнього піонерського табору.

Тут мешкає кілька сімей, які починаючи з 2014 року полишили різні населені пункти Донецької області: Горлівку, Красногорівку, Макіївку та сам Донецьк. Переважно це люди похилого віку, умови – мінімальні, втім, головне, запевняють люди, у тутешніх краях спокійно.

Аби не порушувати цей цінний для людей спокій, пастор церкви для має кілька обов’язкових до виконання вимог до пожильців – не палити, не пити і не використовувати нецензурну лайку. Молитися і служити не входить до основного переліку, але люди цілеспрямовано їхали сюди з різних приходів Донеччини, знаючи, що тут знайдуться ті, хто розділяє їхні цінності.

Переселенці мешкають у кількох утеплених, перероблених з літніх на зимові, корпусах. Але коштів благодійників, які ще два роки тому активно підтримували громаду, на завершення ремонту не вистачило. Нині в будинках досі немає опалення, а обігрівачі, які всю зиму гріли людей, позначались нулями на рахунках за електрику.

Як живе переселенська громада, про що вони мріють і у що вірять – у новій серії проекту “Переселені”.