“Азов” відсвяткував свою другу річницю у Бердянську

323

Опубліковано: 5 Травня 2016

Сьогодні, 5 травня, “Азов” святкує другу річницю з дня створення полку. Близько 400 представників підрозділу прокрокували Бердянськом до Приморської площі, де запалили смолоскипи. До заходу приєднались з півтисячі бердянців та гостей міста. Тут же бійці вшанували пам’ять побратимів, яких втратили у зоні бойових дій.

Як повідомляє сайт полку, за два роки підрозділ вийшов за межі лише воєнної сфери. На сьогодні АЗОВ – це національний рух, що творить новітню історію та нову країну. 2014-2015 роки ознаменувалися рядом воєнних перемог полку. Спочатку натхненні та вірні ІДЕЇ NАЦІЇ патріоти, які сформували кістяк АЗОВу – “Чорні Чоловічки”. Вони звільнили окупований Маріуполь від озброєних сепаратистів. Далі була Широкинська операція, в якій АЗОВ мужньо брав участь аж до самого виводу підрозділу в серпні на другу лінію оборони.
nvaF9-EEgSg

Ji4iexXX73Q UZ54-GAXMUE q6sB9KdhhS0

Фото: паблік АЗОВ у ВКонтакті

Довідка із Вікіпедії:
Батальйон «Азов» створений 5 травня 2014 року у Бердянську, як і інші батальйони патрульної служби міліції особливого призначення (БПСМОП) МВС на підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України про формування спеціальних підрозділів міліції з охорони громадського порядку з залученням до них цивільних осіб та людей, які мають досвід військової служби або пройшли прискорений, двотижневий курс підготовки при МВС. При заснуванні його основу склали учасники двох громадських організацій: Автомайдан та «Патріот України». 20 травня 2014 р. було оголошено про набір бійців до батальйону. 17 вересня 2014 р. було прийнято рішення розширити батальйон, перетворивши його на полк особливого призначення. 12 листопада 2014 р. рішенням міністра МВС України Арсена Авакова полк спеціального призначення «Азов» було переведено до складу Національної гвардії України.