Аналіз тендерного півріччя: 200 мільйонів поза конкурсом, гроші новачкам і «метінвестівським»

769

Опубліковано: 18 Липня 2017

Журналісти Центру громадського контролю «Дій! Запоріжжя» спеціально для сайту «Комірець» проаналізували безконкурсні торги Запорізької міської ради за перше півріччя 2017 року. За цей час більше 200 мільйонів гривень у Запоріжжі було розподіллено без конкурсу. Велика кількість цих грошей, як виявилося, відійшла фірмам з орбіти «Метінвеста». Більше дивіться за посиланням

Ліфти

У сфері ремонту ліфтів підрядів майже на 20 мільйонів гривень отримало ТОВ «Спеціалізоване підприємство «Сансет Ліфтсервіс». Фірмою володіє мешканець Дніпра Михайло Агеєв – помічник депутата Запорізької міської ради від «Нової політики» Віктора Гординського.

Ще одина фірма «Ліфтовик КП» без конкурсу отримала підрядів майже на 14 мільйонів гривень. Достатньо ознайомитися з однією з судових ухвал, щоб зрозуміти, що ця фірма також підконтрольна керівництву «Сансет Ліфтсервісу», тобто Агеєву, а отже, афілійована з паном Гординським.

Коло “Метінвесту”

ТОВ «Системний інноваційний сервіс» та її фактична донька – ТОВ «Системний інноваційний сервіс – Запоріжжя». Разом ці дві фірми лише на допорогових закупівлях отримали замовлень на більш ніж 6 мільйонів гривень. Здебільшого, це був безтендерний ремонт інженерних мереж житлових будинків.

Знайти реального власника фірми важко, оскільки вони заховані за офшором з Маршаллових островів. Дані від розпорядників Маршаллових островів дістати звичайним громадянам неможливо.

Але є певні інші непрямі показники зв’язку фірм «Системний інноваційний сервіс» із «Запоріжсталлю». Наприклад, «СІС» створювало інформаційну модель проекту реконструкції доменної печі для «Запоріжсталі». Більше того, ледь не всі публікації на сторінці «Системного інноваційного сервісу» у мережі Facebook стосуються саме цієї печі: там є багато репостів інформації з офіційної сторінки «Запоріжсталі» та її гендиректора Ростислава Шурми. Також досить часто інформацію зі сторінки Ростислава Шурми та «Запоріжсталі» поширює на своїй власній сторінці директор «СІС» донеччанка Олександра Журавльова. При цьому, це стосується навіть оголошення вакансій дизайнера для «Запоріжсталі».

На час реєстрації ТОВ «СІС-Запоріжжя» у 2015 році її директором і співвласником був Сергій Дичко з Алчевська. Він же володіє будівельної фірмою «Структум», яка виконує реконструкцію виробничих будівель «Запоріжсталі». Саме Дичко нині підшукує працівників в «Системний інноваційний сервіс» і інколи представляє фірму на торгах.

В контексті «Запоріжсталі» варто також згадати ТОВ «Смарттек». Ця фірма отримала за півроку підрядів на 4 мільйони гривень. Раніше фірма була зареєстрована в Донецьку, а нині в Запоріжжі. Власником зазначено донеччанина Олександра Щербину. На своєму сайті фірма вказує клієнтів, серед яких зазначені «Метінвест» Ріната Ахметова та стадіон «Донбас Арена», який відбудовувався президентом футбольного клубу «Шахтар». Окрім цього, «Смарттек» виконувала низку робіт на металургійному комбінаті «Запоріжсталь» з тієї ж групи Ахметова.

Крім того, на сайтах пошуку робітників у «Смарттек» контактною особою вказується Дарина Абраменко, яка підшукувала кадри для вищезгаданої фірми «Системний інноваційний сервіс».

Вже згаданий Сергій Дичко (володіє будівельною фірмою «Структум», яка виконує реконструкцію виробничих будівель «Запоріжсталі», був першим власником вищезгаданих ТОВ «Системний інноваційний сервіс – Запоріжжя» і нині підшукує співробітників для цієї фірми) має компанію ТОВ «Мікс-інвест». Так от, «Мікс-інвест» без конкурсу отримало дрібних підрядів на 1,7 мільйона гривень.

Варто згадати і ТОВ «Міський сервіс». Директором фірми працює Олексій Гончаров. Його попереднє місце роботи – комбінат «Запоріжсталь», про що Олексій вказав на своїй сторінці у мережі Facebook. Але ще Гончаров – помічник депутата Запорізької міськради від «Опозиційного блоку» Руслана Божко. І Божко – не пересічний депутат, а голова постійної комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів. Фірма «Міський сервіс» без конкурсу отримала 11 дрібних підрядів майже на 3 мільйони гривень. Чи варто писати, що замовники підрядів – підрозділи Запорізької міської ради.

Новачки

Ще одна категорія щасливчиків – це плеяда фірм, зареєстрованих за один-два місяці до початку отримання підрядів. Стосовно них важко виявити зв’язок з міської владою. Проте, той факт, що новостворене підприємство, котре не встигло виконати будь-яких робіт і хоча б якось зарекомендувати себе на ринку, отримує позаконкурсне замовлення за бюджетні кошти, говорить сам за себе.

На допорогових закупівлях фірма «Хозхімсервіс» за останні 2 місяці отримала підрядів майже на 5 мільйонів гривень. Фірма виконує роботи і для заводів з групи Ріната Ахметова («Азовсталі», Єнакіївського металургійного заводу і т. п. ).