Аналіз Генплану Запоріжжя: нові Південні і Хортицькі мікрорайони і знищення приватного сектору в центрі

643

Опубліковано: 9 Січня 2018

На сайті «Форпост» з’явився перший матеріал із циклу аналітики по Генплану Запоріжжя. Текст присвячений житловим забудовам, які закладені у Генплан.

Центр міста

Перша ділянка – схил в 14 гектарів уздовж Набережної магістралі, між спуском від вулиці Лермонтова і Вознесенівським ринком. Будинки зводитимуть на схилі – дев’яти і дванадцятиповерхівки, загальною місткістю приблизно 3,5 тисяч людей. У ТОВ «Енерготехсервіс» в оренді ділянка 1,3 гектара, у Запорізької торгово-промислової палати – 1,6. ТОВ “Арсенал-Сіті” орендує дві ділянки в 3,5 гектара і володіє найбільшим наділом в 5,8 гектара. Йдеться про ділянку, обгородженому парканом з написом “Перлина Дніпра”.

Друга ділянка під забудову знаходиться далі по вулиці Перемоги. Вона “охоплює” вірменську церкву і включає в себе крутий схил і болотисті зарості внизу. Орендарів на ці чотири гектари ще не знайшлося.

Територію приватного сектору в урочищі Сагайдачного теж хочуть відвести під багатоповерхівки. Крім житлових будинків там знаходяться напівпокинутий бетонний завод із декількома працюючими складами. У планах там розміщуватимуться п’яти-, семи- і дев’ятиповерхові будинки, які зможуть вмістити близько 4 тис. осіб.

Ще одну ділянку, де замість приватного сектора планують побудувати великі будинки – в старій частині. Будиночки уздовж вулиці Поштової, між Фортечною і Першою Ливарною можуть потрапити під знесення.

Спальні мікрорайони

Піски забудовуватимуть доти, доки не упруться в Кушугумске озеро. А коли упруться – засиплють половину озера і побудують ще парочку мікрорайонів. Піски так і створювалися 30 років тому, але в 80-х пісок намивали на болотисті плавні, а не на чисте озеро.

Чотири запланованих під забудову ділянки у Хортицькому районі знаходяться за межами Запоріжжя. Що характерно, всі ділянки через район і сільраду вже відведені різним людям – як інвестиція на довгу перспективу. Щоб, якщо місто почне рости, через 10 або 15 років можна було поторгуватися з майбутнім забудовником.

Найближча до вже наявної забудови ділянка, поруч з 16-м і 18-м мікрорайонами Бабурки, була розділена на ділянки по одному-два гектари ще на початку 2010-го року. Але після того, як прокуратура зацікавилася незаконною передачею землі, і почала судитися за її повернення, частина власників відмовилася від них.
“Хортицький – 3” на 110 гектарів планується по іншу сторону від мостів ближче до Каховського водосховища, де зараз приватні території для сільського господарства. Майбутні чотирьох-, п’яти-, дев’яти- і шістнадцятиповерхові будівлі зможуть розмістити 28 тис. осіб.

На іншій околиці міста, в Заводському районі, відведено дві ділянки під багатоповерхову забудову – “Павло-Кічкас – 1” і “Павло-Кічкас – 2”. “Павло-Кічкас – 1” знаходиться на перетині вулиць Гончара та Історичної. Зараз там пустир. На ділянці в 6 га, в чотирьох-, п’яти- і дев’ятиповерхових будинках зможуть проживати близько 1,5 тис. осіб.

“Павло-Кічкас – 2” буде розташовуватися на місці державного комбінату “Зірка”, що відноситься до системи Держрезерву. Зараз комбінат працює, в ньому здаються цистерни в оренду трейдерам, для зберігання палива. У майбутньому, на цьому місці будуть чотири- і п’ятиповерхові будівлі, які займуть 10 га. В середньому в багатоповерхівках зможе оселитися приблизно 2,5 тис. осіб.

Між третім Шевченківським мікрорайоном і селищем ДД по вулиці Сікорського з’явиться комплекс на 37 га. Чотирьох-, п’яти- і дев’ятиповерхові будівлі слугуватимуть для розташування близько 10 тис. осіб.
Під “соціальне житло” відведені ділянки “Уральські казарми” і “Гвардійський”. Комплекс “Уральські казарми” займе 7 гектарів, що примикають до нижньої краю комплексу, де сьогодні дислокується 55-а артбригада. Планується звести дев’яти-і шістнадцяти поверхівки.

“Гвардійський” розташується на 7 гектарах із дев’яти- і дванадцяти поверховими будівлями.