Активіст “Дорожнього контролю” Віталій Косенко втік до США і попросив політичного притулку

392

Опубліковано: 6 Жовтня 2016

Як повідомив на своїй сторінці у фейсбуці керівник “Дорожнього контролю” Ростислав Шапошніков, Віталій Косенко через Мексику втік до США і попросив про політичний притулок. За словами Шапошнікова, який сам півтора роки проживає в Сполучених Штатах, Віталій Косенко через свої джерела в правоохоронних органах дізнався, що прокуратура Запорізької області буде вимагати 4 роки ув’язнення для активіста. Тож, Косенко вирішив разом з родиною негайно покинути країну.

Спочатку Віталій Косенко звернувся до посольство США в Києві про отримання туристичної візи. Однак, Віталію та його дружині відмовили. Оскільки з візою не вийшло – було прийнято рішення пішки переходити кордон Мексики і США. Пише Шапошніков.

3 серпня 2016 року, Віталій Косенко разом з дружиною і дитиною вийшли з території Мексики і прийшли на прикордонний пункт США в м. Ларедо штат Техас. Імміграційна служба США заарештувала Віталія Косенка за незаконний перетин кордону та відправила його до в’язниці. 21 вересня 2016 року, Косенко був випущений з-під варти, а 22 вересня Віталій приземлився в Орландо штат Флорида де живе сам Ростислав Шапошников.
Дружину і дитину Віталія Косенка також затримали і відправили в спеціальну установу. Через два тижні вони були відпущені на свободу. Сам же Косенко провів у в’язниці півтора місяці. За підсумком, як повідомляє Шапошніков, заяву Косенка про політичне переслідування було визнано обґрунтованим та Косенко відпустили на свободу.

Нагадаємо, 25 січня, у Запоріжжі було заарештовано активіста «Дорожнього контролю» Віталія Косенка. Його звинувачували у вимаганні від співробітників Ленінського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області грошові кошти у сумі 6000 євро за не розміщення в мережі Інтернет негативних відомостей відносно них.

Орджонікідзівський суд міста Запоріжжя обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 2 місяці.

Згодом прокуратура оприлюднила відеозапис спілкування ДАІ з активістом «Дорожнього контролю». Після чого Віталій Косенко дав Громадському ТБ Запоріжжя перше інтерв’ю з-під домашнього арешту.

21 вересня прес-служба Прокуратури Запорізької області повідомила, Комунарський райсуд Запоріжжя визнав винним у вимаганні (ч.1 ст.189 КК України) учасника громадської організації “Дорожній контроль” Віталія Косенка та призначив йому покарання у вигляді трьох років обмеження волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком тривалістю один рік.

Прокуратура Запорізької області, в свою чергу, зробила заяву, що не згодна з таким рішенням суду, в зв’язку з чим планується оскаржити вирок в цій частині в апеляційному порядку.

Слід зазначити, що сам керівник “Дорожнього контролю” Ростислав Шапошніков веде активну боротьбу проти реформи МВД в Україні, зокрема всіляко засуджує будь-які рішення Міністра Авакова, керівниці Нацполіції Хатії Деканоїдзе. Одним із яскравих дописів Шапошнікова у фейсбуці було побажання якомога більшої кількості смертей в лавах патрульних.
14364879_1763468463923004_2343658415627592344_n