Адвокати Марченків просять передати їхню справу до НАБУ

440

Опубліковано: 11 Січня 2018

Адвокат братів Марченко, яких звинувачують у розкраданнях бюджетних коштів, подав клопотання на ім’я Генпрокурора про вчиненні кримінального правопорушення слідчими при затриманні обох братів. Про це повідомляється на сайті юридичного агентства.

Сторона захисту вимагає передати провадження НАБУ, як того вимагає законодавство, а також почати досудове розслідування щодо дій слідчих Харківської області.

Як зазначає сторона захисту, розслідування правопорушення, Нібито зробленого на території Запорізької області – взагалі НЕ є компетенцією прокуратури Харківської області з кількох причин.

Також, за словами адвоката, правоохоронці порушили ч.5 ст.36 КПК України, яка забороняє доручати здійснення досудового розслідування кримінального злочину, віднесеного до підслідності НАБУ, іншому органу. Крім цього, адвокат Марченка наполягає і на кримінальному правопорушенні з боку прокуратури під час затримання. Він пояснив, що уповноважена посадова особа має право без рішення слідчого судді затримати підозрюваного в скоєнні злочину тільки за умови, що особа захоплені безпосередньо під час вчинення злочину або замаху.

Вся інформація про цю справу є у нашому EXPLAINER: