АЧС у Запоріжжі: свині захворіли через раціон із харчових відходів

447

Опубліковано: 30 Січня 2018

Після випадку захворювання свиней на африканську чуму в господарстві військової частини 3033 Національної гвардії України, у регіоні перевірять всі підсобні господарства. Про це йшла мова на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

Фахівцями встановлено причину виникнення захворювання. Тому як хворобу неможливо було занести ззовні, виявлено, що тварин годували відходами харчування. Проте годівля харчовими відходами сільськогосподарських тварин, окрім котів та собак, заборонена.

За підсумками засідання вирішено ввести заборону щодо використання відходів харчування для годівлі тварин сільськогосподарських підприємств, активізувати роботу спільних мобільних груп, створених за участю представників Держпродспоживслужби та відділів Головного управління Нацполіції для контролю переміщення вантажів на основних автошляхах області, також будуть перевірені всі підсобні господарства регіону. Також вводиться заборона на торгівлю на ринках живими свинями та харчами з них, окрім отриманих від забійних та переробних підприємств при наявності необхідних ветеринарних документів.