5 головних подій місяця в Запоріжжі, – 09/17

427

Опубліковано: 1 Жовтня 2017

Перший місяць осені для Запоріжжя видався спекотним не тільки в прямому сенсі цього слова. Ми зібрали в добірку найгарячіші події вересня.

 

 “Сухий закон”

З першого вересня в запорізьких супермаркетах перестали продавати алкоголь вночі. Таке рішення напередодні прийняла міська рада. Відтак, з 10-ої вечора до 12-ої дня алкоголь можна придбати хіба що в кафе чи ресторанах.

Дивіться: Explainer: Сухий закон в Запоріжжі

Щодо доцільності такої заборони думки розділилися.

Більшість опитаних на вулицях міста підтримали рішення міськради, а численні дискусії в Фейсбуці показали, що противників обмеження не менше.

Наприкінці місяця час обмеження продажу було змінено – з 22:00 до 08:00.

 

 (Не)задовільний аеропорт 

На початку місяця Кабінет міністрів України розглянув та затвердив проект нового термінала запорізького аеропорту. Таким чином, місто фактично отримало дозвіл на початок будівництва.

Та вже в 20-х числах вересня стало відомо, що ЄС хоче обмежити перельоти до запорізького аеропорту, бо не вважає його безпечним. З цього приводу депутати міськради написали звернення до прем’єр-міністра із закликом вирішити питання на найвищому рівні.

 

50% проїзд для школярів

З вересня запорізькі школярі в робочі дні, з понеділка по п’ятницю, можуть їздити в громадському транспорті, зокрема в маршрутках, за півціни. Для того, аби скористатися знижкою, дитині треба мати при собі учнівський квиток. Їх мають видавати в школах за вимогою.

 

 Мітинги АТОвців

У вересні ветерани АТО мітингували не раз. Спочатку вони заблокували роботу Геокадастра. У такий спосіб вони вимагали звільнення очілиниці, яка гальмує виділення обіцяних їм земельних ділянок.

Вже за тиждень запорізькі АТОвці перекрили проспект Соборний. Таким чином вони виказали своє обурення щодо відмов у пільговому проїзді запорізькими перевізниками. Зрештою, військові домоглися зустрічі з представниками влади. За її підсумками АТОвців включили до робочих груп при запорізькому управлінні транспорту. Тепер вони участь у розслідуванні епізодів порушення правил перевезення і розробка пропозицій змін до законодавства.

 

 Візит Генпрокурора

20 вересня Генеральний прокурор України Юрій Луценко провів брифінг в приміщенні прокуратури Запорізької області. В ході зустрічі він повідомив про затримання чотирьох осіб по справі замаху на екс-“смотрящєго” Євгена Анісімова, затримання злочинної групи у Мелітополі, вручення підозри директору “Запоріжзв’язоксервіс” Юрію Коміссарову, арешт 70 гектарів заповідної землі біля о. Бірючий.

Окрім того, Луценко заявив, що екс-мера Запоріжжя Олександра Сіна підозрюють у незаконному відведенні 2,5 гектарів землі у Великому Лузі.

Зрештою, Генпрокурор розказав, що правоохоронці викрили представників релігійної організації, які незаконно утримували та катували близько 40 осіб.

Читайте: 5 подій цієї осені, які варто відвідати в Запоріжжі