ТОП-5 найбагатших депутатів Запорізької облради

593

Опубліковано: 7 Грудня 2017

Доходи за рік

Найбільше грошей минулого року заробила сім’я “опоблоківця” Олександра Рєпкіна. На двох з дружиною дохід депутата склав більше 25 млн грн. Про це повідомляє «Чесно»

Найбільшу суму грошей – більше 10 млн грн – він отримав в якості роялті (оплата за використання або надання права на інтелектуальну власність). В декларації вказує один винахід (однопривідну механічну система з математичною функцією орієнтації панелей сонячних батарей) та авторське право на комп’ютерну програму, що моніторить роботу сонячної електростанції.

По 5 млн грн подружжя Рєпкіних заробило від зайняття підприємницькою діяльністю. Ще 4,5 млн грн дружина депутата, Марина Москальова-Рєпкіна, отримала як подарунок у негрошовій формі.

– Це я їй будинок під Києвом подарував, в якому ми живемо. Дуже багато намагань зараз збанкрутіти бізнес, на нього чиниться тиск. Є певні ризики, що нападаючі на бізнес, будуть нападати і на мене. Саме тому, щоб моя родина залишилась в спокої і розуміла, що в них завжди де буде жити, я подарував будинок дружині. До основного бізнесу вона не має ніякого відношення, – пояснює Рєпкін. За декларацією, йому належить 7 компаній.

Другий у рейтингу депутатів Запорізької облради з найвищим рівнем доходу також представник “Опозиційного блоку” – Віталій Литовка. За минулий рік він заробив більше 12 млн грн, майже вся сума – його офіційна зарплатня. Литовка – генеральний директор заводу “Запоріжкокс”, який фактично належить найбагатшій людині України Рінату Ахметову.

Майже 7 млн грн склав минулорічний дохід сім’ї депутата він “Нашого краю” Олега Будянського. Він – голова правління в ПАТ “Бердянські жниварки”. Офіційно підприємство належить кіпрському офшору. Це підприємство відносять до сфери впливу народного депутата від групи “Воля народу” Олександра Пономарьова, помічником якого раніше був Будянський. У ПАТ “Бердянські жниварки” депутат облради заробляє менше 4 тис. грн на місяць.

Основні доходи Олег Будянський та його дружина Оксана Будянська отримують від зайняття підприємницькою діяльністю. Контактним номером телефону у реєстрі фізичних осіб-підприємців і депутат, і його дружина вказали номер, який зазначений у контактах більше, ніж десяти підприємств з групи Олександра Пономарьова.

Гроші подружжю також нараховують підприємства, які пов’язані з родичами та помічниками бердянського нардепа – ПрАТ “Бердянський райагропромпостач”, ТОВ “Санаторій Арктика”, ПП “Курорти Приазов`я”.

Головний “укропівець” області Ярослав Гришин за 2016 рік заробив майже 5 млн грн. Найбільшу суму – 4,6 млн грн – депутат отримав від зайняття юридичним бізнесом. Він володіє фірмою “Ярослав Гришин та Партнери”.

– Доходи, що надходять на рахунок фірми, йдуть на виробничі витрати: зарплати, оренди офісів тощо. Чистий прибуток надходить на ФОП, – каже Гришин.

Трішки більше, ніж 17 тис. грн депутату заплатила обласна парторганізація “Укропу”, як керівнику обласної організації.

Замикає п’ятірку найбагатших за рівнем доходу Сергій Желєв, депутат із Мелітополя. В минулому році він заробив 4,5 млн грн. Найбільше грошей подружжя Желєвих отримує від зайняття підприємницькою діяльністю.

У вересні цього року Желєв відмовився від депутатства. Як пишуть місцеві ЗМІ, його призначили на посаду почесного консула Республіки Болгарія в Україні.

Статки

Найбільше грошей має сім’я депутата від “Нашого Краю” Сергія Кальцева. На двох з дружиною він декларує близько 130 млн грн.

Цікаво, що рідний брат Кальцева, депутат Запорізької міськради Володимир Кальцев, також лідирує в аналогічному рейтингу. Як писав ЧЕСНО, за минулий рік він зарекларував майже 125 млн грн.
Найбільші суми грошей у депутата зосереджені в готівці. Майже 4 млн доларів він комусь позичив.
Сергій Кальцев має багату політичну кар’єру: двічі був нардепом від “Партії регіонів”, очолював Запорізьку обласну організацію “Партії регіонів”. Наразі – співголова партії “Наш край”.

Депутат Віктор Романов із “Самопомічі” накопичив майже 88 млн грн. Левова частка цих грошей – позичені кошти. Сам депутат дав комусь у борг 4 млн грн, 740 тис. доларів та 370 тис. євро. Його дружина – не менш щедра, вона позичила 3 млн грн, 380 тис. доларів та 300 тис. євро.

Романов – пенсіонер-підприємець, мешкає в Мелітополі. Зв’язатися з ним можна тільки через приймальню його сина – депутата Мелітопольської міськради Романа Романова. Там протягом місяця нам обіцяли телефонну розмову з Романовим-старшим, але так і не організували її.

“Опоблоківець” Віталій Балицький, батько нардепа Євгенія Балицького, також серед найбагатших. Зараз основний його дохід – пенсія близько 3 тис. грн щомісяця. Але це не заважає йому мати 800 тис. доларів готівкою. Каже, нічого дивного в цьому немає, бо майже 40 років займається бізнесом:

Замикають п’ятірку найбагатших також “опоблоківці” – Сергій Желєв і Олександр Рєпкін. Останній каже, що декларування великих статків не йде йому на користь.