25 правоохоронців-керівників оскаржили результати атестації в суді, – перелік

532

Опубліковано: 10 Жовтня 2016

Четверо міліціонерів за останні півроку поновилися на посадах після незадовільного проходження атестації і послідуючого звільнення та ще 21 колишній міліціонер намагаються судовому порядку оскаржити незадовільні результати атестації, що передбачає подальше звільнення. Про це повідомляють Наші гроші.Запоріжжя із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Так, у матеріалах справ зазначалося, що прийняття на службу в нацполіцію міліціонерів проводилось без атестування за скороченою процедурою на посаду тимчасового штату. Втім, законом “Про національну поліцію” не передбачені випадки прийняття на службу в поліцію на тимчасових умовах, а можливе лише строкове призначення на посаду. Закон передбачає можливість видання органом поліції відповідного наказу про призначення колишнього міліціонера на посаду в Національній поліції за його згодою, як самостійну і достатню підставу. При цьому, єдиними обов’язковими умовами визначено бажання проходити службу в поліції та відповідність кандидата законодавчо встановленим вимогам до поліцейських.

У Запоріжжі четверо очільників райвідділів Нацполіції не пройшли переатестацію

В свою чергу, видання наказу про призначення на посаду поліцейського за його згодою свідчить про те, що він відповідає вимогам до кандидатів на службу в поліції. Разом з тим, матеріали справи не містять доказів зі свідченнями, що на момент прийняття вказаного наказу були обґрунтовані підстави вважати, що атестовані не відповідають своїм посадам.

І лише згодом переведені міліціонери пройшли переатестацію. Саме у зв’язку з незадовільними результатами четверо колишніх міліціонерів було звільнено і підлягали звільненню останні 21, які також отримали незадовільні результати.
Втім, скаржники в суді вказували, що атестаційна комісія не враховувала особисті характеристики, зокрема, добрий послужний список, професійні, ділові та особисті якості, сумлінне та відповідальне ставлення до виконання покладених службових обов’язків, високий рівень професійної підготовки та добрі результати роботи.

Також у висновку комісії не зазначено, яким саме стандартам не відповідали атестовані. Відсутній перелік питань, а також інформація про те, на які з них вони відповідали, наприклад, “не відверто” або “ухилялися від прямої відповіді”. Тому суд не може здійснити перевірку результатів.

Крім того, використання тестової комп’ютерної програми “MidotIntegriTest” для атестування поліцейських не передбачено законодавством, тощо.

Згідно із інформацію реєстру, на посадах поновилися:

Частухін Дмитро В’ячеславович – полковник; начальник управління внутрішньої безпеки в Запорізькій області Департаменту внутрішньої безпеки.

Дружиненко Сергій Геннадійович – підполковник; начальник Якимівського відділення поліції Мелітопольського відділу поліції ГУ НП в Запорізькій області.

Солов’янов Віталій Вікторович – полковник; старший оперуповноважений в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Запорізькій області Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Турчин Олексій Олександрович – підполковник; старший оперуповноважений в особливо важливих справах управління внутрішньої безпеки в Запорізькій області Департаменту внутрішньої безпеки.

Результати атестації ще 11 екс-поліціянтів були скасовані:

Тамарков Руслан Леонідович- полковник; начальник Орджонікідзевського відділення поліції Ленінського відділу поліції.

Васильєв Сергій Сергійович – полковник; начальник Заводського відділення поліції Ленінського відділу поліції.

Петренчук Андрій Миколайович – підполковник; начальник Енергодарського міського відділу ГУМВС України в Запорізькій області.

Євтушенко Юрій Станіславович – полковник; начальник відділу кримінальної поліції (боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми) ГУНП.

Буланов Юрій Олександрович – підполковник; начальник Мелітопольського відділу поліції.

Логвиненко Сергій Васильович – полковник; начальник Ленінського відділу поліції.

Мормуль Андрій Олегович – підполковник; начальник Оріхівського відділення поліції Пологівського відділу поліції.

Клименко Дмитро Миколайович – підполковник; начальник Жовтневого відділення поліції Ленінського відділу поліції.

Гребенніков Олександр Петрович- полковник; заступник начальника ГУНП – начальник слідчого управління.

Бондаренко Володимир Анатолійович – підполковник; заступник начальника відділу поліції – начальник відділу кримінальної поліції Ленінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.

Лєвін Олексій Львович – підполковник; начальник Бердянського відділу поліції.

Досі судяться:

Недайборщ Костянтин Віталійович – майор; заступник начальника з кадрового забезпечення Василівського РВ УМВС України в Запорізькій області (м. Дніпрорудне).

Абрикосов Дмитро Сергійович – полковник; заступник начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в Запорізькій області.

Чуєшков Андрій Олександрович – звання та посада відсутні у справі.

Лезінський Артур Анатолійович -підполковник; начальник Новомиколаївського РВ ГУМВС України в Запорізький області.

Лисечко Павло Юрійович – звання та посада відсутні у справі.

Дідик Ірина Миколаївна – капітан; старший інспектор Бердянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.

Брагінець Денис В’ячеславович – звання та посада відсутні у справі.

Касьяненко Євген Миколайович – звання та посада відсутні у справі.

Морозов Сергій Вікторович – підполковник; 1-й заступник начальника районного відділу -начальник слідчого відділу.

Хименко Олександр Володимирович – полковник; в.о. начальника УДСБЕЗ ГУМВС в Запорізькій області.