Ліки від діабету, астми та серцево-судинних захворювань в аптеках видаватимуть безкоштовно

329

Опубліковано: 18 Квітня 2017

Як повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації, з 1 квітня у Запорізькій області, як і по всій Україні, розпочалася Урядова програма «Доступні ліки». Завдяки їй пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Про хід реалізації програми сьогодні під час брифінгу розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марина Воловик.

За її словами, аптеки на добровільних засадах підписують договір з місцевими органами влади та стають учасниками цієї програми. Людям необхідно завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом. При цьому вартість ліків повністю або частково оплачує держава. Наразі в регіоні до програми долучилося 236 аптечних закладів.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надано лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта.

До програми входять препарати від серцево-судинних захворювань: Аміодарон (Amiodarone), Амлодипін (Amlodipine), Атенолол (Atenolol), Верапаміл (Verapamil), Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide), Спіронолактон (Spironolactone), Фуросемід (Furosemide), Дигоксин (Digoxin), Еналаприл (Enalapril), Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate), Карведілол (Carvedilol), Клопідогрель (Clopidogrel), Метопролол (Metoprolol), Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate), Симвастатин (Simvastatin), Бісопролол (Bisoprolol); бронхіальна астма – Беклометазон (Beclometasone), Будесонід (Budesonide), Сальбутамол (Salbutamol); діабету другого типу: Метформін (Metformin), Гліклазид (Gliclazide).

Наразі закладами охорони здоров’я області проводиться робота з виписки рецептів на лікарські засоби, як входять до програми «Доступні ліки», за станом на 13.04.2017 було виписано вже 1570 рецептів.

Державним бюджетом України на 2017 рік для Запорізької області передбачена субвенція на відшкодування вартості лікарських засобів за урядовою програмою «Доступні ліки» в загальній сумі 22496,6 тис. грн.