23-й батальйон територіальної оборони Запорізької області відзначив третю річницю створення, – фото

435

Опубліковано: 24 Квітня 2017

Третю річницю від дня створення відзначив 23-й окремий мотопіхотний батальйон 56-ї бригади Збройних Сил України. Представники Запорізької облдержадміністрації нагородили бійців за мужність та самопожертву, виявлені при виконанні бойових завдань. Грамотами відзначено старшого сержанта Тимофія Донця, сержанта Сергія Богданова, молодшого сержанта Олександра Запорожця, старшого солдата Равшанбека Джумаєва. Про це повідомляється на сайті ЗОДА

Підрозділ формувався для територіальної оборони Запорізької області, але одразу вирушив до зони АТО. Протягом двох місяців, коли Маріуполь окупували терористи, бійці охороняли місцевий аеропорт. На початку вересня 2014 року батальйон прийняв бій із терористами, у якому поніс тяжкі втрати. Півтора року воїни тримали оборону поблизу Новоселівки, Чермалика, Гнутового, Павлополя, Талаківки.

За словами заступника командира Ігоря Надточея, значною проблемою залишається ремонт автомобільної техніки. Міноборони поставляє запчастини лише для військових авто, забуваючи про транспорт, який мобілізували із народного господарства. Хлопці обладнали майстерню, встановили кілька верстатів, проте сил та ресурсів на все не вистачає. Завдяки їм відремонтовано понад 20 одиниць техніки, що успішно працює у найважчих умовах. Але багато машин після боїв потребують повторної реставрації.

За цей час віддали своє життя 11 військовослужбовців батальйону – Євген Іванов, Володимир Попов, В’ячеслав Комар, Юрій Демидов, Євген Москаленко, Андрій Андрєєв, Віктор Левіківський, Петро Танасійчук, Ігор Гребінець, Олександр Сизов та Олександр Мінченко. Майже всі вони – жителі Запорізької області. На честь полеглих героїв встановлено меморіальні дошки, названо вулицю у селі Якимівка.