11 годин роботи: Підсумки IV сесії Запорізької міськради

554

Опубліковано: 31 Березня 2016

Вчора, 30 березня, відбулося пленарне засідання IV сесії Запорізької міськради. Протягом 11 годин запорізькі депутати розглянули понад 60 питань. Які рішення підтримав депутатський корпус, які питання було відхилено, а які – виключено з порядку денного:

Прийняті рішення

Оптимізація КП “Преса”: Неприбуткове комунальне підприємство оптимізують шляхом тотального скорочення. З 127 кіосків залишать лише 32, а з 145 робітників – 51. Також із міського бюджету виділять 1,3 млн. грн. для погашення боргів КП та 93 тис. грн на оформлення паспортів для працюючих кіосків.

Новий-старий транспорт:
КП “Запоріжелектротранс” отримало 22 мільйони гривень на придбання 10 тролейбусів, які раніш експлуатувались в державах Європейського Союзу, та 10 нових автобусів середньої місткості. Окрім того КП відилили майже 4 мільйони на реконструкції двох котелень, що обслуговують вагоноремонтні майстерні та тролейбусний парк.

Приватизація “Юності”: Депутати ухвалили рішення присвоїти КП «Юність» статус єдиного майнового комплексу та здійснити його приватизацію, шляхом продажу на аукціоні.

Нове керівництво газети «Запорозька Січ»:
На сесії депутатський корпус звільнив з посади головного редактора газети Верьовкіна Олександра Григоровича та призначив на цю посаду Рибальченка Володимира Володимировича.

Комунальна благодійність: Депутати ухвалили створення в кожному КП окремого річного фонду розміром 5 мільйонів гривень. Кошти цих фондів використовуватимуться для надання фінансової допомоги, сплату послуг чи робіт, вирішення невідкладних питань та підтримку громадських організацій і благодійних фондів.

Гроші на свята: З міського бюджету буде виділено 373,8 тис. грн на організацію та проведення заходів з відзначення державних пам’ятних дат та історичних подій в Запоріжжі у 2016 році.

Збільшення депутатського фонду: За рахунок міського бюджету біло збільшено річний депутатський фонд з 7,7 мільйонів до 12,8 млн. гривень. Таким чином депутати отримали право розподіляти по 200 тис. грн кожен.

Ремонт кооперативних будинків: 3,5 млн. грн було виділено на проведення ремонту в окремих кооперативних будинках. Ані в програмі, ані в додатках чи пояснювальній записці до документу не вказано адрес цих будинків.

Шефська допомога силовикам: Депутати виділили майже 6 млн. грн на надання шефської допомоги військовим комісаріатам, військовим частинам ЗСУ і Нацгвардії України та покращення матеріально-технічного стану органів Служби безпеки України і Служби з надзвичайних ситуацій України на 2016 рік загальною сумою майже 6 млн. грн. Левова частка цих грошей, а саме 2,5 млн. грн буде спрямована на технічне оснащення СБУ.

Гроші для комунальних ЗМІ: Газета “Запорізька Січ” отримала додаткові 678,904 тис. грн. Загалом у 2016 році комунальна газета отримає близько 2,2 млн. грн із запорізького бюджету. Понад мільйон гривень додатково фінансування на придбання обладнання виділено муніципальний телеканал “МТМ”. Загалом у 2016 році муніципальний телеканал отримає близько 3,8 млн. грн із запорізького бюджету.

Відмова “Епіцентру”: Депутати ухвалили перелік проектів рішень міськради з питань затвердження землевпорядної документації, що складається з 121 пункту. З проекту було виключено пункт про надання на умовах оренди ТОВ «Епіцентр К» земельної ділянки по вул. Запорізька, 1-в для розташування багатофункціонального спортивно-оздоровчого та торгівельно-розважального комплексу площею 2,3000 га, строком на 40 років.

Боротьба із амброзією: Депутати затвердили програму боротьби із карантинними рослинами на 2016-2025 роки. Задачі програми прописані досить чітко, а от механізми її виконання та передбачені на реалізацію кошти – не зазначаються.

Зменшення витрат на аеропорт: У КП “Запорізький міжнародний аеропорт” забрали назад до бюджета півтори мільйони гривень. Так, на реконструкцію павільйону-накопичувача П-72 було передбачено кошти в сумі 6,6 млн. грн. Після проведення експертизи сума зменшилася до 5,1 млн. грн.

Програма ЖКГ: Виділено додаткові кошти на реалізацію програми розвитку та утримання ЖГГ, а саме 135 млн. грн. Загалом на реалізацію цієї програми у 2016 році передбачено 969 млн. грн.

Ремонт студполіклініки: Депутати збільшення фінансування програми охорони здоров’я Запоріжжя на 2016-2018 роки більш ніж на 55 млн грн. 8,5 мільйнів піде на ремонт студентської поліклініки, яка розташована у будинку, що є пам’яткою архітектури.

Перерозподіл бюджетних залишків: Попередня влада залишила чинній у спадок майже півмільярди гривень, а саме 437 млн., неосвоєних коштів. Депутати перерозподілили залишки.

Приватизація об’єктів: Депутати ухвалили приватизацію двох об’єктів комунальної власності – нежитлового приміщення першого поверху площею 7,5 кв.м на пр. Металургів, 16 та нежитлового приміщення першого поверху площею 16,7 кв.м на вул. Ладозькій – шляхом викупу. Зазначається, що законодавча заборона на приватизацію цих об’єктів відсутня.

Новий дитсадок: У Шевченківському районі міста з’явиться новий дитячий садочок № 100 “Гармонія” за адресою вул. Харчова, 15.

Відхилені питання

Ніякої самодіяльності: Депутати не підтримали положення стосовно місцевих ініціатив. Передбачалося, що кожен мешканець міста зможе готувати проекти рішення для міськради. Проте, депутати виступили проти.


Виключені із порядку денного


Покровський ярмарок:
Депутати не розглядали питання щодо проведення Покровського ярмарку у 2016 році. Згідно проекту, його організація та проведення коштуватиме місту у понад 1,6 млн. грн.

Зміни в виконавчих органах: Питання щодо створення нових департаментів, управлінь та інспекцій та перейменувати ряду існуючих було виключено з порядку денного. Проектом передбачалося також перейменування трьох районних адміністрації та затвердження чисельності апарату Запорізької міської ради та її виконавчих органів у кількості 1766 одиниць.

Створення нового КП:
Депутати вирішили не розглядати питання стосовно створення окремого комунального підприємства «Інформаційно-диспетчерський центр 15-80»», що наразі є філією КП “Основаніє”.

Харчування та торгівля: З порядку денного було виключено ще два питання щодо розташування літніх кафе та відведення місць для торгівлі.

Щорічні звіти міської влади: Проект рішення, що мав забов’язати міського голову, депутатів та виконком щорічно звітувати перед громадою щодо виконаної роботи також виключили із порядку денного.

Прозорість КП: Депутати вирішили не розглядати питання стосовно порядку інформування про діяльність комунальних підприємств міста, що передбачається антикорупційними законами.